Řízení DC pohonu

Sestava slouží jako řídicí jednotka pro ovládání stejnosměrných motorů. Díky dvojici relé (H-můstku) lze měnit polaritu napájení DC motoru, tudíž je možné měnit směr jeho otáčení. Pro určení krajní pozice jsou do sestavy zakomponovány dva koncové spínače. Uživatel je zařízení schopen ovládat pomocí třech vstupů – tlačítek pro aktivaci otáčení po směru a proti směru hodinových ručiček a stop tlačítkem. Vstupy jsou konfigurovatelné – uživatel může pomocí propojek určit zda bude systém aktivován pulzem nebo konstantním signálem. Sestava je rovněž opatřena výstupem, který může ovládat aretaci pohonu (např. elektromagnetickou brzdu). 

Varianta B obsahuje také GSM modul, který umožňuje dálkové ovládání pohonu pomocí mobilního telefonu. Systém je kompatibilní s mobilní aplikací Adeon.

Příklady použití

  • Vjezdová vrata a brány
  • Posuvné rolety a žaluzie
  • Navijáky
  • Pneumatické a hydraulické pohony s čerpadlem
  • Ovládání dvířek kurníku

Pro rozšíření ovládání sestavy je možné využít moduly časového zpoždění nebo reálného času. Dané moduly lze připojit paralelně k tlačítkům – sestavu bude možné ovládat manuálně tlačítky a zároveň časovými moduly.


Dostupné varianty

Funkce Varianta A Varianta B
Přepínání polarity – změna rotace pohonu
Určení krajní pozice koncovými spínači
Tlačítka pro ovládání směru
Stop tlačítko
GSM ovládání
Výstup pro aretaci pohonu

Cena od 1460 Kč bez DPH

V základní ceně jsou zahrnuty hlavní komponenty pro realizaci projektu vč. předprogramovaného vývojového kitu, a také český manuál a schéma zapojení (ke stažení níže).

 

Sestava

Hlavní komponenty

Doplňkové komponenty

 

Nezávazná poptávka